Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 3:26:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Já jako bývalý parapetář můžu porovnat .Ve skleníku je větší svoboda teda i když tam někdy také mohou vzniknout tzv.kompromisy. Mnoho starostí to není je to hlavně o předvídání vzhledem k počasí .Spíš musí být člověk opatrný a nechtít vše aby se pak z těch kytek nezbláznil.To by mě ani nebavilo mít přecpáno .

Hnojivo -škoda že ty kytky nemůžou mluvit. Jako- mám hlad ,nepřecpávej mě bacha na kořeny,je mě teplo nebo zima atd. Možná taky -nekoukej na mě furt. Osobně na zázraky taky nevěřím -bylo to a je vše tak trochu nešťastně podané . Ale kdyby se chtělo porovnávat se dvěma vzorky stejné rostliny je to vůbec ve skleníku možné? Přece každý rok je jiný a různý místa ve skleníku mají taky svoje jiný klima.To bylo obtížné zrealizovat.


sob 11. říj 2014 15:44:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
HAKI píše:
....nekoukej na mě furt....

Tohle by ty moje křičely sborem a velkým hlasem :mrgreen:


sob 11. říj 2014 15:48:39
Profil

Registrován: čtv 20. lis 2014 9:50:49
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Hnojenie
zdravím,

hodně rad ohledně hnojení je taky na http://www.czporadna.cz/?qa=search&q=hnojeni :)


čtv 20. lis 2014 9:53:38
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Haki: mluvit sice neumí, na druhou stranu nám to řeknou svým vzhledem a umí toho naznačit hodně. Lehce podvyživená je dle mého lepší jak přehnojená. Příroda se s nimi taky nemazlí.


čtv 20. lis 2014 13:36:28
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
suupraa píše:
zdravím,

hodně rad ohledně hnojení je taky na http://www.czporadna.cz/?qa=search&q=hnojeni :)

O hnojení orchidejí tady nic není- to je jiná kapitola.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 20. lis 2014 17:29:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Hnojenie
Řekl bych, že hlavní je pozorování kytek a samozřejmě je nutné pamatovat si, jak vypadaly dřív a co jsme s nimi dělali. Příznaky nedostatku a přebytku jednotlivých živin jsou docela jednoznačné, i když na tomhle fóru docela vzácné. Ty základní jsem už kdysi popisoval ( http://www.czechorchidsociety.org/clan01t.htm ), hlavní zdroj je knížka od Soukupa a vše, co je v článku jsem viděl. Situaci ale může změnit nevhodné pH substrátu, což se dá bez měření jen odhadovat, nebo poškození kořenů. Když kytka roste mizerně a má deformované listy, nejde o přebytek dusíku, ale špatné pH. Čím menší kontakt kořenů se substrátem, tím menší vliv pH - kořeny jsou živé a umí pH zčásti upravovat. Když doplním, co se mi povedlo zorat v posledních letech, je to hlavně podvýživa u draslíku. Ta má spoustu příznaků, většinou různých u různých rodů. Takže doplňuju už popsané. Kytky často jen zastaví růst, u Miltonií a příbuzenstva se dělá harmonika na listech (turgor závisí na dostatku vody a draslíku) a u dlouhodobě podvýživených se dělají nepravidelné světlé skvrny na listech (Phaly) nebo postupně zasychají špičky listů, což jsem viděl u Dendrobií a Coelogyn, možná tak reagují i Vandy. U kapradiny se dělaly i místní nekrotické skvrny, které se často popisují u běžných rostlin. Je dobré mít nějakou kytku jako indikátor, třeba Miltonii spectabilis.


úte 08. bře 2016 1:02:51
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Hnojenie
Karlos píše:
mluvit sice neumí, na druhou stranu nám to řeknou svým vzhledem a umí toho naznačit hodně.

No jak které nám něco řeknou. Je to jako u lidí. Někdo toho naklábosí a jiný mlčí :P
Mám např. Bletia jucunda- terestrická orchidea. Ta na podzim zmizí v květináči a půl roku pouze civím na prázdný květník. Na jaře pak čekám jestli něco vyleze ven nebo ne :lol:
Proti tomu ukecané jsou epifitní orchideje u kterých vidím listy, pahlízy a část vzdušných kořenů :P Ty ukecané mám radši :lol:


úte 08. bře 2016 7:58:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
virens píše:
Ještě se to dá ovlivnit hnojením . Něco jako 10 30 20 ale u nás nic není !! V malém je na Amazonu. JR Peters


Béďo tak konečně objednáno .No ,už jen čekám na kvetoucí sad. :mrgreen:
Jen se chci zeptat když budu v zimě přisvětlovat střevíce dá se taky přihnojit -občas?Myslím od listopadu do ledna. Nebo je lepší hnojení vynechat.


Přílohy:
hnojivo.jpg
hnojivo.jpg [ 185.04 KiB | Zobrazeno 3283 krát ]
pon 18. zář 2017 9:37:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Nejlepší je hnojit s každou zálivkou v rozmezí 50 - 100uS podle toho jak kytky rostou. Ty co "sedí" nehnojit vůbec. Je to taky o druzích- Brachypetala a adductum/anitum jsou zvláště citlivé na přehnojení. Sanderianum mladší rostliny taky, starší dobře rostoucí už míň- ale i tady nedávám víc než 100uS.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 18. zář 2017 13:06:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Hnojenie
Bohužel, když se vám podaří podhnojit důkladně, kytky sedí a nakonec chcípnou. Takže mírné a velmi časté hnojení bude nejlepší, i když kytka neroste, živiny žerou mikroorganizmy a ještě se vyplavují. Řekl bych (ale jistý se nejsem), že při slabém hnojení rostou kořeny, ale listy ne. Je ovšem třeba vzít v úvahu chování jednotlivých druhů během sezóny.


pon 18. zář 2017 21:19:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron