Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:16:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Demineralizovaná voda 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Paphio, o demi vodě nevím vlastně nic. Co mi vrtá v tomto hlavou není ani tak stupeň deminerilizace. Konečně až tak čistou vodu stejně kytky nevyžadují, patně si nějaké minerály stejně každý doplní. Nevíte prosím jaké je riziko nežádoucích látek? Nemyslím bakterie, psalo se tu, to je to poslední. Případného vyššího obsahu jiných, ať už těžkých kovů, prostě všech i jinak stových prvků. To je jen tak pro mne pro zajímavost, k tématu. Já ji patně používat nebudu, ani nevím, kde bych k ní přišel.


sob 07. led 2012 19:13:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Až budete experimentovat a vybírat která voda je lepší tak to dělejte jak na universitě na Floridě. Tam testovali hnojivo tak, že pořídili dva tisíce mladých rostlin rozdělili na polovičku vysypali s květináčů, dokonale oprali, zvážili , znovu zasadili a pěstovali rok. Po roce znovu provedli tento postup a vyhodnotili. Takový pokus má pak svůj smysl. Takovéto dohadování která voda je dobrá , špatná je na ..nic. Kdysi před 30 roky jsem si nechal od přítele udělat špičkový rozbor dešťové vody nasbírané v Brně.
Získal jsem spoustu báječných informací včetně Mendělejevovi tabulky co vše voda obsahuje. Hlavně kadmium, olovo, mangan,
a co já vím ještě a bylo mě to naprd. Nic jsem nezjistil a rostliny rostly jak před rozborem. Takže hlavně ti co zalévají dešťovkou jako já nepátrejte co obsahuje. Hlavně co doporučuji a je to odzkoušené, každoročně vypláchněte nádrže na dešťovku od bahna na dně. Tyto usazeniny a mnohdy několikaleté obsahují pro rostliny jedovaté prvky a rostliny pak mají nevysvětlitelné problémy
které se na rostlinách objeví v podobě různých chorob. Demi voda nebo RO je rozhodně lepší ale dražší.


sob 07. led 2012 19:36:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
U tý stáčený demivody z akvaristiky doporučuju přeměřit. Koupila jsem před nedávnem s vodivostí 200mikroS :(


sob 07. led 2012 19:39:11
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
kajmii píše:
U tý stáčený demivody z akvaristiky doporučuju přeměřit. Koupila jsem před nedávnem s vodivostí 200mikroS :(

No, to pak teorie, co demi voda obsahuje, klady ,zápory, rizika nemá moc smysl. Když pod tímto označením se nabízí tak rozdílné produkty. ;)


sob 07. led 2012 20:03:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Citace:
No, to pak teorie, co demi voda obsahuje, klady ,zápory, rizika nemá moc smysl. Když pod tímto označením se nabízí tak rozdílné produkty. ;)

Když do toho natočí vodu z kohoutku, už to není demivoda! Stačí si přeměřit vodivost ...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne ned 08. led 2012 9:43:31, celkově upraveno 2



sob 07. led 2012 20:13:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Už se vidim, jak v akvaristice otevírám láhev s demi vodou a měřim. To by mě hnali.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 07. led 2012 20:16:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Mila.J píše:
Paphio, o demi vodě nevím vlastně nic. Co mi vrtá v tomto hlavou není ani tak stupeň deminerilizace. Konečně až tak čistou vodu stejně kytky nevyžadují, patně si nějaké minerály stejně každý doplní. Nevíte prosím jaké je riziko nežádoucích látek? Nemyslím bakterie, psalo se tu, to je to poslední. Případného vyššího obsahu jiných, ať už těžkých kovů, prostě všech i jinak stových prvků. To je jen tak pro mne pro zajímavost, k tématu. Já ji patně používat nebudu, ani nevím, kde bych k ní přišel.

Pokud máte opravdu demineralizovanou nebo destilovanou vodu, žádné těžké kovy tam nemohou být (ani ve vodě z RO.) Potřetí podotýkám, že je dobré přeměřit vodivost.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 07. led 2012 20:16:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
olaw píše:
Už se vidim, jak v akvaristice otevírám láhev s demi vodou a měřim. To by mě hnali.

Proč by, když ji zaplatíte...A pak je můžete ty podvodníky hnát Vy.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne sob 07. led 2012 20:24:11, celkově upraveno 1



sob 07. led 2012 20:17:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Citace:
Získal jsem spoustu báječných informací včetně Mendělejevovi tabulky co vše voda obsahuje. Hlavně kadmium, olovo, mangan,
a co já vím ještě a bylo mě to naprd. Nic jsem nezjistil a rostliny rostly jak před rozborem. Takže hlavně ti co zalévají dešťovkou jako já nepátrejte co obsahuje. Hlavně co doporučuji a je to odzkoušené, každoročně vypláchněte nádrže na dešťovku od bahna na dně. Tyto usazeniny a mnohdy několikaleté obsahují pro rostliny jedovaté prvky a rostliny pak mají nevysvětlitelné problémy které se na rostlinách objeví v podobě různých chorob. Demi voda nebo RO je rozhodně lepší ale dražší.


Dešťová voda obsahuje taky kyselinu sírovou a dusičnou, zvláště v průmyslových oblastech. Před lety bylo na Mostecku naměřeno pH deště 3. Díky odsíření elektráren je to sice lepší, ale třeba na Ostravsku nevím.
Je dobré v ní rozmíchat špetku mletého dolomitu nebo tam naházet dolomitický štěrk.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 07. led 2012 20:23:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 16. lis 2010 15:02:08
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: Demineralizovaná voda
Dnes som kúpila demineralizovanú vodu od výrobcu Z@B Svidník - ešte že ma napadlo zmerať ju - 458 mikros.!! Pri reklamácii v
predavačka nevedela o čom hovorím a presviedčala ma, že je to normálne. Dnes som nazbierala sneh a ten má po roztopení 12 mikros.


pát 10. úno 2012 16:31:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: