Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:43:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Miltonie 
Autor Zpráva

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Miltonie
Nedavno jsem si pořídila Miltonii,daří se jí u mě dobře,krásně kvete,ale už jí samozřejmě začaly harmonikovatět listy-prý to je nepravidelnou zálivkou.Nemáte nějaký tip,jak jí zalévat,aby byla 'spokojená'?


čtv 19. bře 2009 17:58:12
Profil

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Miltonie
Tercinko já Miltonii denně nebo ob den,když zapomenu, tak rosím kůru. Zatím se mi to osvědčilo listy má rovné, zato mi harmonikuje jedna cambria už si sní nevím rady,protože dostává stejnou péči. :(


pát 20. bře 2009 18:24:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
Dany, možná to, že zaléváš dvě odlišné rostliny naprosto stejně,může být důvod, proč ti cambria harmonikvatí. To harmonikovatění není příznak toho, že by měla málo vody, ale to, že má nevyrovnaný poměr. Možná, že ji právě zaléváš příliš. Zkus prodloužit dávky mezi zaléváním. Měla by po zalití téměř vyschnout před další zálivkou. A měla by to zvládnout cca za 5 dní, ale to musíš vyzkoušet.


pát 20. bře 2009 20:15:52
Profil ICQ

Registrován: úte 24. úno 2009 18:25:35
Příspěvky: 214
Bydliště: Opava
Příspěvek Re: Miltonie
EvoJ tak jsem nad tím přemýšlela,že ji zítra přesadím. Mám ji zasazenou v koši a mám dojem jestli moc nevysychá, tak ji dám do květináče. Miltoniopsy jsou v květináčích a jsou v pohodě. Když tolik harmonikuje tak je křížená z miltonii.


pát 20. bře 2009 20:35:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
Dany, to je dobrý nápad. Zkus ji přesadit, nenapadlo mě, že ji nemáš v substrátu v květináči. Nevím, co v tom koši máš za substrát, ale přestože se mi vyvázané orchideje moc líbí - jak na kůře, tak na větvičkách - postupně všechny (kromě Tolumnií) přesazuji do květináče, ale některé jsou třeba jen v lávě, aby kořeny měly vzduch. Chce to vychytat a trochu experimentovat. Držím palce. (Jinak harmonikovatí spousta dalších orchidek, ne jen Miltoniopsisy :( )


pát 20. bře 2009 20:43:27
Profil ICQ

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Miltonie
Přesadila jsem miltonopsis, vím, že není nejlepší doba, ale byl po odkvětu a po přečtění témat jsem musela zkontrolovat v čem je nasazený a myslím, že jsem udělala dobře, protože nevím, co to bylo, ale drželo to vodu jako houba :o Takhle bych nebyla schopná zálivku uhlídat. Jenže teď netuším, jak o ní pečovat dále, kdy zalít, mám strach, aby nezačala harmonikovatět, ale abych jí brzkou zálivkou neublížila, přeci jenom vždycky se nějaké kořínky poškodí, i když se snažím sebevíc. :?:

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


stř 12. led 2011 21:41:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
tak deset dní ji nezalévej, pak pomalu začni, dej k ní špejli, lépe se kontroluje jak vysychá.


stř 12. led 2011 22:53:47
Profil ICQ

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Miltonie
Moc díky, tak jsem udělala dobře, když jsem jí hned nezalila. :) Platí tohle pro všechny orchideje, když se přesazují? Abych se nemusela pořád ptát ;)

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


stř 12. led 2011 23:02:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
Gabča.H píše:
Moc díky, tak jsem udělala dobře, když jsem jí hned nezalila. :) Platí tohle pro všechny orchideje, když se přesazují? Abych se nemusela pořád ptát ;)

ano, platí. Vždycky se nějaký kořen poškodí a tím, že se nechá nějaký den rostlina nezalitá, rány zaschnou. Když se hned zalije, může se do těch "otevřených ran" dostat nějaká infekce apod. Většinou ještě kořeny po důkladném očištění zasypávám skořicí.
Pochopitelně v létě, když je horko, stačí tak 3-5 dnů a rostliny, kterým nesmí vyschnout substrát, tak nenamáčím, ale rosím povrch substrátu. V zimě rostliny nemají problém být několik dnů bez zálivky.


stř 12. led 2011 23:05:20
Profil ICQ

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Miltonie
jojo skořice je super, taky jsem jí použila. Manžel se teda dobře bavil, když mi asistoval, asi čekal nějakou buchtu :D
Stejně je škoda, že ty miltonky sázejí do takového humusu. Tak pěkně rostla a dělala výhony, ale asi by mi vydžela max. ten měsíc, pak by odprostředka uhnila. Protože ta houba, nebo co to bylo byla jenom uprostřed a kolem byly kořený pěkné a volné :cry:

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


stř 12. led 2011 23:08:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron