Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 10:18:51



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Miltonie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
však ona se srovná, důležitý je, že je z tý houby venku. Podle mě to do toho sázejí, aby si ušetřili zalévání. To musí tu kytku udržet bez zálivky měsíc. A dávají to skoro do všech orchidejí. Proto hned všechno přesazuji.


stř 12. led 2011 23:58:56
Profil ICQ

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Miltonie
EvaJ píše:
však ona se srovná, důležitý je, že je z tý houby venku. Podle mě to do toho sázejí, aby si ušetřili zalévání. To musí tu kytku udržet bez zálivky měsíc. A dávají to skoro do všech orchidejí. Proto hned všechno přesazuji.



Já to taky tak dělám a nejen u orchidejí, jen u té miltonky jsem čekala až odkvete, pro jistotu, kdyby mi už nikdy nevykvetla :) A od té doby, co jsem si z obchodu donesla červce, jsem dvojnásob opatrná ;)

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


čtv 13. led 2011 8:12:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. čer 2009 9:09:29
Příspěvky: 95
Bydliště: Okres Praha-východ
Příspěvek Re: Miltonie
To jste udělala moc dobře s tím přesazením, oni jsou dost háklivé na to přemokření a hnedle mají kořeny pryč a na rozdíl od jiných je extra těžké je donutit vytvořit nové. Teď opravdu opatrně se zálivkou, pokud je v teple, což by měla být - aby se rozrostla a zesílila před dalším kvetením - tak by to mělo jít uhlídat, pokud si nebudete jistá tak postříkat jemným rozprašovačem substrát zvrchu, to by mělo stačit, nahoře se kořeny namočí a něco proteče dolů a ven. Tak ať se daří :mrgreen:


čtv 13. led 2011 22:50:34
Profil

Registrován: ned 03. dub 2011 16:49:33
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Miltonie
Zdravím, som tu nová a potrebujem radu. Nedávno som si kúpila miltoniopsis, má dve kvetné stonky. Na prvej jej kvety už odkvitajú a na druhej sa len začínajú otvárať, no z ničoho nič mi začala veľmi žltnúť. :cry: Presnejšie žltnú jej všetky spodné listy. Vybrala som ju z črepníka, bola úplne premokrená, ale korene vyzerajú byť v poriadku. Jedna známa mi povedala, že jej presne takto odišiel jeden miltoniopsis, nevedela ho nijako zachrániť, prosím poraďte mi, ako sa aspoň pokúsiť o záchranu. :cry: :?: Veľmi pekne vám už vopred ďakujem za vaše rady. :)


ned 03. dub 2011 21:00:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Miltonie
jak je psáno nahoře, kořeny očistit, uhnilé odstranit, zasypat dřevěným uhlím nebo skořicí, zasadit do nového substrátu, nejlépe kůry, min. 10 dní nezalévat a bohužel odstřihnout květní stvol, aby se rostlina nevysilovala. Pak začít opatrně rosit substrát, alespoň dva měsíce nehnojit.


ned 03. dub 2011 22:23:38
Profil ICQ

Registrován: ned 03. dub 2011 16:49:33
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: Miltonie
Ďakujem veľmi pekne :) Dám na vaše rady :)


ned 03. dub 2011 23:30:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: