Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:57:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 09. čer 2011 10:14:05
Příspěvky: 9
Příspěvek Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
Prosím vás, jak často hnojíte zálivkou phalaenopsis? Na substrátu,do kterého jsem novou orchidej přesazovala se píše 1xtýdně,což je každou zálivku a na netu jsem četla co 3 zalévání...tzn.1xza 3týdny, někde zas co 14-dní....tak jak tedy? :roll: nerada bych si ji spálila....mám kap.hnojivo zn.Agro,děkuji všem...jsem začínající pěstitel a v květinkách sami neví a nebo radí každá jinak :x


pát 10. čer 2011 9:56:17
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
každý hnojí jinak často a proto se člověk dostává k různým údajům. Já osobně doporučuji ve vegetačním období hnojit s každou zálivkou v koncentraci cca 1ml hnojiva na 5 litrů dešťové vody. Mimo vegetaci je dobré hnojení omezit a buď nehnojit vůbec nebo řekněme třeba jen 1x za měsíc. Pokud zaléváte vodou z kohoutku, pak je množství solí obsažených již v natočené vodě z kohoutku, než množství, které dodáte hnojivem. V takovém případě je nutné dbát na včasné přesazení. Phalaenopsisy zvládají vodu z kohoutku celkem statečně a dovolím si i tvrdit, že po ní hezky rostou. U ostatních rodů je ale kvalita zálivkové vody výrazně důležitější.
hezký den
Pavel


pát 10. čer 2011 10:26:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
Komerční pěstitel hnojí třeba jednou týdně 0,1% roztokem, což je dost, ale mohou si to dovolit vzhledem k optimálním podmínkám a snahou vývoj urychlit. V bytě je situace jiná, ale např wegaflor 0,2% je dost slabý roztok, který kytkám určitě neublíží, phalaenopsisům vůbec ne, ale u botanických druhů bych volil raději poloviční koncentraci. Tekutá hnojiva se sice ředí podobně jako prášková, ale ve výsledku mají nižší koncentraci pochopitelně. Doporučuju orientovat se také podle růstu. Je jasné že okem se dá lecos posoudit až po letech praxe, ale přehnojená kytka se "pozná". Pár kytek už jsem přehnojil a ty velké sytě zelené listy za to rozjodně nestojí, nemluvě o zvýšené citlivosti vůči mykózám a baktériím. Někdy je hnojení opravdu na škodu, jindy hodně pomůže.
U phalaenopsisů výrazně pomáhá květní indukci draselno-fosforečné hnojivo např. koncem léta a na podzim. Mě se osvědčil krystalon plod a květ, který má méně dusíku, ale možností je více.

Pavel: aplikoval byste tuto koncentraci při každé zálivce i na epifyticky kultivované kytky? Tím myslím + - denně na list i kořeny.


pát 10. čer 2011 11:21:54
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
Karlosi, standardně používám 1ml Wuxalu, 1,5ml hnojiva od Orchids a More nebo 10ml Orchimixu na 5 litrů kvalitní dešťovky (do 10 mikroS) a všechny tyto koncentrace mi dávají okolo 100mikroS zálivkové vody. Zalévám postřikem na substrát (1-2x týdně) nebo občas náčením. Několik epifitně pěstovaných rostlin: Restrepia, Psychopsis, Vanda, Brassavola atd. namáčím denně do stejné vody a poškození kořenů nepozoruji.
Hezký den
Pavel


pát 10. čer 2011 13:04:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 09. čer 2011 10:14:05
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
pro PavelHeger:

já právě v paneláku nemám možnost dešťovky, jelikož jsem už minulou bouřku chtěla chytat vodu a měla jsem necelou skleničku :lol: ,chce to fakt někde pod okap,což nikde nemáme :|
mám hnojivo AGRO http://www.diskont-zahradkar.cz/?472,ag ... ideje-0-5l
takže tam byste to ředil jak....dle návodu,nebo méně...zalévám je 3dny odstátou vodou z kohoutku...děkuji moc


pát 10. čer 2011 13:44:49
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
zaléval bych tak, jak jsem již naznačil výše, tj. cca 1ml na 5 litrů vody. Nechávat odstát vodu 3 dny nemá dle mého názoru příliš velký smysl. Ničemu to sice neuškodí ale ani nepomůže. A přesazovat každé 2 roky.
Hezký den
Pavel


pát 10. čer 2011 13:56:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 09. čer 2011 10:14:05
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
jen 1ml na 5litrů vody :shock: :? to je nějak málo ne? na lahvi je psáno 1víčko cca 15ml na myslím 4 možná 5litrů....což je alespoň nějaký poměr ;) ,ale takto v 1ml na 5litrů toho bude fakt kapet, aby to hnojení pak mělo vůbec smysl...to je jak kapka v oceánu :lol:


pát 10. čer 2011 14:19:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
Každej výrobce chce bohužel dneska prodat všeho co nejvíc. Falenáky takový příšerný koncentrace možná chvilku vydrží, ale doporučit se to rozhodně nedá, zvlášt pak v kombinaci s obyčejnou vodou. Taky tam asi píšou hnojení míňkrát měsíčně, nebo je to tam uvedený v každý zálivce? Většina z nás preferuje hnojení v každý zálivce menší koncentrací. Mírnej nedostatek živin rostlinu nezabije, přehnojení stoprocentně jo.


pát 10. čer 2011 14:32:15
Profil ICQ

Registrován: čtv 09. čer 2011 10:14:05
Příspěvky: 9
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
má se tak hnojit každý týden :!: takže dám na vás a zkusím menší koncentraci, snad bude prospívat....jsem z toho zatím vyhukaná co a jak,aby u nás byla spokojená a neumřela mi....takže teprve sbírám informace a už mám zálusk po výplatě na další barvičky,ale já jsem právě moc náročná...nechci žádnou povadlou,listy musí být hezké,žádný nesmí mít prasklý lístek...musí být prostě ťip ťop,což v květinkách málokdy je,takže lítám jen na nákupy,když je právě dovezou....po měsíci v klasické květince už jsou z orchidejí jen chudinky :cry: :evil:


pát 10. čer 2011 14:35:56
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Hnojení kapalným hnojivem u Phalaenopsis
Ale s tím Vám nepomůže jen hnojivo.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 10. čer 2011 17:32:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: