Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 19:07:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 zvlhcovac vzduchu 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: zvlhcovac vzduchu
Rád bych se zeptal, zdali někdo z Vás, kdo momentálně nechává odpočívat své chladno-temperované orchideje, měřil vlhkost či případně znáte i její výkyvy během dne ve svých pěstebních prostorách (ať už jde o parapet či vytápěný skleník)?
Zde uvádím mé současné podmínky - teplota dle konkrétního místa 10/20 st.C (min v noci /max ve dne), a vlhkost (RVV) se u mne pohybuje od 38% odpoledne při slunečném dni po 52% v noci (měřeno dvěma nezávislými digit.měřáky).
Jde mi o to, abych předešel nadměrnému vysoušení pahlíz - u mne konkrétně jedno z Dendrobií .... D.nobile vykazuje stále větší kroucení a svrašťování pahlíz, a přitom mu na stoncích opadalo jen po několika listech....paradoxně zároveň raší nová pahlíza.
Již po dva měsíce (od konce října) jej suším, je vyvázané na kůře s trochou mechu, za tu dobu jsem ho asi 6x porosil , ale jen kořeny a mech.
Děkuji za podělení se s vlastními zkušenostmi.


čtv 30. pro 2010 22:54:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: zvlhcovac vzduchu
já mám ve skleníku teplotně skoro stejně a vlhkost 65 -78 %. Den. nobile sušit, ale ne usušit, jakmile začně zcvrkávat pahlízy trochu zvýšit zálivku. Kořeny rosím podle potřeby, když je mech u rostliny suchý (teda u těch, co mají mít snížený přísun vody). Když ale kouknete na oblast výskytu, tak tam třeba tři měsíce nejsou téměř žádné srážky, ale vyskytují se tam husté mlhy a rosa v podstatě každodenně, což si myslím nahrazuje u nás to rosení. Všeobecně zalévám málo a taky už se mi povedlo přes zimu při nižší vlhkosti něco usušit :?


čtv 30. pro 2010 23:12:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: zvlhcovac vzduchu
Díky Evo.
A jak to tedy praktikuješ , rosíš každodenně či alespoň obden, aby jsi nahradila tu přirozenou mlhu?
Jak si vysvětluješ , že mi na tom nobilku začala rašit nová pahlíza, místo aby, když kytka trpí suchem by měla shazovat více listy kvůli odparu?!...co myslíš?


čtv 30. pro 2010 23:20:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: zvlhcovac vzduchu
Rostliny,které mají zimní odpočinek, rosím tak jednou až dvakrát týdně. Přeci jen ve skleníku nějaká vlhkost je. Proč dělá keiki v tuhle dobu nevím, někdo říká, že když rostliny dělají keiki, že se jedná o pěstitelskou chybu. Nemyslím, že to je až tak 100%ně pravda, některé rostliny jsou k tomu náchylnější. Ale moje vysvětlení je, že rostlina má v nějakou i krátkou chvíli kritický nedostatek vody, tak v zájmu záchrany vytvoří keiki. Možná je to blbost, ale nic lepšího mě nenapadá.


pát 31. pro 2010 14:05:13
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: