Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 17. čer 2024 1:34:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Děkuji za názor můžu to odzkoušet. Čím konkrétně -mám použít jen síran draselný nebo dusičnan draselný mám i samotný hořčík.


ned 01. kvě 2016 7:28:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Haki: Jak napsal Míra- hlavně vzít rozum do hrsti :P Já bych v tomto směru neexperimentoval jen podle toho co někdo napíše na fóru. Nesnažil bych se také o rychlou nápravu. Počkal bych nějakou dobu a pozoroval jestli to nemohlo být těma ledkama a pokud ne tak bych hledal dál. To ph o něco nižší je, ale spíše bych to řešil zálivkou několika rostlin mírně mléčnou vodou z dolomitického vápence než dělat pokusy s jednotlivými prvky bez důkladného rozboru. Vždy bych čekal jak na to rostliny budou reagovat!
Bylo to ph také změřeno správně? Byl výluh bezbarvý, psala jsi že jsi použila více vody.
P. Máchu vůbec neznám a nic proti němu nemám, ale snažil bych se nějak zjistit jaké výsledky v pěstování má osoba která mi radí (myšleno obecně).
mácha: Když jsem asi po hodině po zálivce kdy je zemina mokrá nechal lakmusový papírek v zemině namočit tak se změnou barvy nechalo ph docela dobře stanovit i když chyba tak 1ph. V roztoku jsem to dělal tak, že jsem papírek namočil a kapička která se utvořila na konci měla také barvu která se nechala porovnat na stupnici. Za celý život jsem vystačil pouze s touto přibližnou zkouškou.
Rostliny jsou totiž také docela přizpůsobivé. Pokud bych si myslel, že chyba je v substrátu tak bych jeden žlutý střevíc přesadil třeba do kůry a pak čekal jak bude reagovat. Pokud kladně tak bych to asi pak přesázel všechno, než nějak experimentovat a snažit se najít chybu v zemině a eliminovat ji.


ned 01. kvě 2016 8:03:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
No jo ale Míra nemá střevíce a nemá ledky :) Dolomitem prolévám asi to nestačí. Paphio to nakonec psal i tady koukni-
viewtopic.php?f=46&t=731&p=82333&hilit=SÍRAN+DRASELNÝ#p82333

Do kůry se mě moc přesazovat nechce už znám ten svůj substrát z coco chipsem -muselo by to být opravdu hraniční.


ned 01. kvě 2016 8:14:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Já myslel tím citováním Míry, že člověk by si měl dobře promyslet než začne něco dělat :P To přesazení jak píši- zkušebně jednu rostlinu. Substrát máš odzkoušený ale co když je špatný? Jak ale najít v substrátu jestli žluté listy jsou železem, hořčíkem, zálivkou, špatným Ph, nebo dalšími padesáti věcmi?
Já mám asi 2000 kaktusů a všechny jsou ve stejné zemině ať rostou na vápenci nebo žule nebo pocházejí ze zasolených lagun.
A všechno to roste řekněme dobře. Kdybych měl řešit takovéhle problémy specificky pro každý druh tak bych se z toho musel zbláznit :P I jeden druh roste na různých stanovištích. Někde je vápenec těsně pod kořeny, jinde je to v hlubší hlíně. Jedna rostlina je skoro na plném slunci jiná ve stínu. Na jednu teče vody hodně na jinou málo. K jedné padá hodně listí takže je tam více humusu, k druhé skoro žádné. atd.


ned 01. kvě 2016 8:53:09
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 406
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Kokočipsy se alkalizují taky, záleží na intenzitě hnojení. Já jsem ke směsi kokočipsů s asi desetinou rašeliny pro vylahvované semenáčky musel rašelinu dosypávat každý měsíc. A to mám namíchané hnojivo bez vápníku a amonia, jen sírany. Myslím, že by za alkalizování mohl šťavelan vápenatý, v tom houby můžou žrát kyselinu šťavelovou a vápník nechat. Větší hnojení růst hub zrychlí. Čli bych odhadl, že hnojíte hodně slabě. V některých kůrách je šťavelanu vápenatého spousta, dokonce jsem četl americký patent na jeho výrobu z kůry. Při nižším pH bych použil k dohnojení dusičnan draselný. tak gram na 20 l.


ned 01. kvě 2016 9:32:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Tak děkuju zkusím to.
mácha píše:
Při nižším pH bych použil k dohnojení dusičnan draselný. tak gram na 20 l.
ale raději to poměřím na µS.

Ale stejně by mě zajímalo tohle-a smát se nebudu :) Už si to moc nepamatuju o co přesně šlo.

Paphio píše:

Sám používám vlastnoručně vyrobená hnojiva, ve kterých je draslíkový ion kompenzován organickou kyselinou. Návod neuvádím, na jiném fóru jsem za něj sklidil posměch a opovržení.


ned 01. kvě 2016 10:27:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 406
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Samozřejmě že organickou kyselinu rychle spotřebují bakterie a pH jde nahoru. V dobách kdy nebyla dostupná piniovka to pro střevíčníky mělo smysl, borová kůra je silně kyselá a časem z ní ještě vznikají huminové kyseliny.


ned 01. kvě 2016 21:43:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Pane Mácha tak jsem dusičnan draselný nakonec sehnala .Ptali se mě nač že to potřebuju a divně na mě koukali . :mrgreen:
Až budu zalévat tak to odzkouším do 100µS .Za jakou dobu by se mělo něco projevit.


pon 02. kvě 2016 21:12:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
mácha píše:
Kokočipsy se alkalizují taky, záleží na intenzitě hnojení. Já jsem ke směsi kokočipsů s asi desetinou rašeliny pro vylahvované semenáčky musel rašelinu dosypávat každý měsíc. A to mám namíchané hnojivo bez vápníku a amonia, jen sírany. Myslím, že by za alkalizování mohl šťavelan vápenatý, v tom houby můžou žrát kyselinu šťavelovou a vápník nechat. Větší hnojení růst hub zrychlí. Čli bych odhadl, že hnojíte hodně slabě. V některých kůrách je šťavelanu vápenatého spousta, dokonce jsem četl americký patent na jeho výrobu z kůry. Při nižším pH bych použil k dohnojení dusičnan draselný. tak gram na 20 l.

No, kdysi jsem zkoušel srážení vápníku kyselinou šťavelovou (srážení je nedokonalé púokud nepoužijeme šťavelovou sůl) a koncentroval se šťavelan vápenatý v substrátu a kytky moc nešly. Domnívám se že kys. šťavelová a její soli rostlinám škodí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 03. kvě 2016 7:45:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 406
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
No, dusičnan draselný se také používá na přípravu střelného prachu. 100 mikrosiemens je dost, šel bych raději na polovinu. Kytky by měly reagovat za dva až tři týdny.


úte 03. kvě 2016 23:42:53
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: