Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 1:54:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Hnojenie
Zajímalo by mě, zda je možné toto(malý počet kořenů, ztráta kořenů apod.) nějak ovlivnit přípravkem na hnojení apod.......mám vyzkoušené pokud přijdete o kořeny u paphiopedil, tak orchidej dát do rašeliníku,ale třeba u Catleyí apod, to bohužel u rašeliníku asi moc neplatí....díky Věra


čtv 20. bře 2014 12:19:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Hnojenie
Já mám dobrou zkušenost s Cattleyema.. koupená naprosto bez kořenů( tedy byly , ale shnilé) po úplném ostříhání shnilých kořenů zasazená do květináče s hrubší kůrou , rašeliník a polyester. Nejdříve jenom rosit a asi po měsíci krásně narůstají kořínky a dokonce i nová pahlízka :) ObrázekObrázek


čtv 20. bře 2014 18:53:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Věra píše:
Zajímalo by mě, zda je možné toto(malý počet kořenů, ztráta kořenů apod.) nějak ovlivnit přípravkem na hnojení apod.......mám vyzkoušené pokud přijdete o kořeny u paphiopedil, tak orchidej dát do rašeliníku,ale třeba u Catleyí apod, to bohužel u rašeliníku asi moc neplatí....díky Věra

Věro, lignohumát často přidávám, ale efekt není výrazný. V tomto případě Ti stačit nebude. Používám, pomůže Atonik. Asi stejně i ten jiný stimulátor na bázi dusíku, co se tu o něm psalo a používá jej Míra "Alton silver" , to plácám, přesné jméno si nevzpomenu.
Probudí, i zadky, k růstu, rašení nového výhonu, i kořenů. Samožřejmě v souladu s ostatníma podmínkama. Případně i ten igelitový pytlík s rašeliníkem není od věci. To už podle zvážení, jaké máš podmínky, jak snadno Ti tyhle kytky obráží. Atonik posloží k nastartování růstu, působení je spíše krátkodobé. Ale k probuzení kořenů a výhonu je dobrý.


sob 22. bře 2014 10:26:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Karlos píše:
Nějaká zažloutlá:-)

Jo ty listy žlutý to jo to jsou asi špatná výživa.
Paphio píše:
Nebo moc světla?

Tak já napíšu co používám v růstovém období .Většinou hnojiva střídám a samozřejmě hnojím podle růstu pafíčka a to je -nic 00-50-100µS .
Wuxal SUS Kalcium 250ml má ( 2%MgO)
Wuxal super, Dam390 ,dolomit -rozpuštěný ,NPK 20-5-10 od O+M-skoro už nemám.Občas jen dešťovku.
Teď ještě nové hnojivo od Kopf NPK 5-3,3-5 +stopové prvky.Mám i hořčík myslím 2x ročně by se dalo.A toho světla mám asi taky moc.Můžu pafíčka umístit už teď víc do dolní zz .Ale rozdíl teplot v tomto období dole asi nic moc .Spíš ještě víc zastínit střešní makrolon tam kde jsou pafíčka-to by šlo.Dolů je dávám až když jde teplota nad 30°C.Tak jestli máte jiný nápad -budu ráda.


pát 18. dub 2014 10:23:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Má někdo zkušenost se superthrive?


sob 19. dub 2014 1:33:12
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Karlos píše:
superthrive?

To je ten doplněk k hnojivu -směs hormonů a vitamínů, které zlepší přísun všech živin k rostlinám -mám to vyčteno z netu.A není to zbytečný.


sob 19. dub 2014 6:53:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Hnojenie
Na ty světlé listy pomáhá dolomitický vápenec (aspoň 35% MgCO3). Hlavně když nejsou hnojiva s vápnem a zalívá se výhradně dešťovkou. Dávám zvlášť do kokosového substrátu (do 10 l subtrátu asi vrchovatou pol. žlíci) a ještě každý měsíc do zálivky pro všechny rostliny (i zavěšené bez substrátu). Superthrive jsem zkoušel kdysi dávno a bylo to dobré ale hodně drahé. Přešel jsem na injekční B vitamin komplex odpadový (prošlý určený na vyhození). Rostliny (vylahvované semenáče) tvořily nové kořeny daleko lépe a přírustky jsou vidět už za 4-5 měsíců.


sob 19. dub 2014 7:49:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Tak já mám AGRO Vápnitý dolomit hrdě na něm hlásí 35%MgCO3 . Ten B vitamin komplex to máš někde z lékárny? Jestli by to mělo smysl na růst ,ale četla jsem to už někde .


sob 19. dub 2014 9:53:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Hnojenie
Haki, ten B. komplex jsem měl kdysi ze zdravotnického zásobování . Napadlo mě to když jsem čichnul k tomu Superthrive. Určitě je tam daleko víc věcí ale abych do toho vrazil tolik peněz to zas už ne. Zas takový zázrak to není. Můžu bez toho klidně existovat. Ale na postříkání zavěšených rostlin to bylo docela dobré. Třeba na velkých Cattlejích jsem nepozoroval žádný rozdíl.
Na druhou stranu střevíčníky na to reagovali dobře. Jenže pokud takové pokusy nejsou opravdu precizně sledovány a prováděny nelze je brát jako spolehlivé měřítko. Já jsem se spokojil se sledováním dvou závěsů kde byly jen malé rostliny. po roce jsem naznal , že po použití Superthrive jsou rostlinky zelenější a mají lepší kořeny a jsou mírně větší. Potom jsem používal B komplex ale sledování jsem nedotáhl do konce. Přijel nečekaně odběratel a bylo po pokusu.


sob 19. dub 2014 12:12:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
JASNĚ -tys měl střevíce vždycky krásně zelený já to zkusím 60ml stojí 229kč. No tak jednou to do nich vrazím .Zase nemám tolik kytek.Ještě jak to míchat asi to bude za chvilku v čudu co?Měřit hodnotu µS nebo míchat podle návodu .
Karlos dík za typ.


sob 19. dub 2014 13:36:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: