Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 0:03:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Hnojenie
také můžete udělat hnojivý roztok do rozprašovače a phaly zhruba 2x do týdne lehce přestříknout na list. Zvýšíte vzdušnou vlhkost a zároveň je pohnojíte a nespálíte kořeny. Potom je ovšem nutné čas od času vysráženou sůl na listech opláchnout, osprchovat, aby mohly listy dýchat. Po mých pokusech s hnojivými výluhy, kdy jsem některým orchidejím spálila kořeny, nebo je přehnojila a odešly na bakteriozu, se mi toto osvědčilo nejvíce.
2x do měsíce pohnojit třetinovým roztokem (zhruba 100-150 mikrosimens) do substrátu a 2x do týdne pohnojit tou samou koncentrací na list. Nezapomenout na rozdíl mezi zimou a létem, na rozdílné potřeby mezi rody a úspěch se dostaví. ;)
Ještě musím podotknout, že jsem někde četla, že se orchidejáři (začátečníci) dělí na "sušiče" a "přelévače" (možná to ale přetrvává i dále :D ) Já osobně jsem sušič a přišla jsem na to až po třech letech, naštěstí odešly jen baumaxácké výprodeje. No jak se říká:" šedivá je teorie a zelený strom života!" Na všechno si člověk musí přijít sám, protože osobní zkušenosti jsou nepřenosné. Držím palce a ono se to časem srovná. :)


pát 03. čer 2011 9:25:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Omlouvám se za mou dezinformaci. Prováděl jsem měření vodivosti některých hnojiv. Wuxal super má zhruba stejnou vodivost jako kapalmé hnojivo Orchidea.


úte 06. zář 2011 8:55:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Teď se trošku ztrácím myslíš Mílo toto hnojivo N-P-K 20+5+10 od Orchids & more (už jsem si ho objednala na zkoušku) Já ty hnojiva prodávaná v marketech moc neznám -myslím že jsou o hodně slabší-podobných názvů je hodně.
Našla jsem to asi myslíš toto ?- Agro Orchidea (Agro CS)? byla už o tom řeč.


úte 06. zář 2011 9:08:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Jo, to od Agra.
Z Orchids More jsem porovnával také . Rozdíl je obrovský.


úte 06. zář 2011 18:24:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Měření je orientačním, levným nekalibrovaným přístrojem.
K hrubému posouzení vztahu množství živin a vodivosti u vybraných hnojiv snad stačí.
To je také důvod, proč jsem kritický k dávkování živin podle konduktometru.
Dělám to ale také. Ne ale, že bych byl přesvědčen o naprosté dokonolasti postupu, ale z lenosti.


Přílohy:
Měření vodivosti hnojiv.xls [7.5 KiB]
247 krát
úte 06. zář 2011 18:57:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Měření drahým nedávno kalibrovaným přístrojem.
Teď jsem šla přeměřit Kristalon plod a květ 15-5-30 ten mám .Voda dešťová 28uS + 1g(asi tak nějak) hnojiva do 0,5 L .Vyšlo to skoro stejně 1 607uS.Těch Wuxalů je dost a já ten tvůj nemám.Ale Orchids More mohu pak až příjde taky přeměřit. Hm jinak -zajímavé.Myslím že to určitě smysl má.


úte 06. zář 2011 20:33:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Nepřepočítával jsem ten poměr množství živin(patrně součtem živin) s vodivostí, ale to může každý, rozdíly se přehlédnout nedají.
Tedy při míchání hnojiva na stejnou hodnotu vodivosti u hnojiva Orchidea a hnojiva od Orchids More bude obsah živin ve druhém případě víc jak sedmkrát vyšší. Metodika součtu všech živin je sice problematická, těch zkreslujících faktorů je víc. Každopádně množství živin dodávaných rostlinám měřením vodivosti bych srovnal asi postupem klasika- Werichovské přiměřeně. ;)

Dík , Haki. Možná by se hodilo tohle udělat u více druhů hnojiv. Já to potřebu nemám. Každé hnojivo, co koupím, alespoň zhruba podle tohoto kriteria posoudím.


stř 07. zář 2011 19:00:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Proč neuvádíte u kristalonu hodnoty, naměřené z koncentrace doporučené výrobcem? Ten doporučuje pro běžné hrnkové rostliny 0,1 % roztok, tedy gram na litr. Spíš by mě zajímalo, jakou optimální koncentraci pro většinu orchidejí je třeba namíchat pro :
a) každodenní hnojení zálivkou či rosením(kapalné/práškové)
b) hnojení jednou za 14 dní

Občas se doporučuje pro hnojení jednou za dva týdny cca poloviční koncentrace u práškových, a normální 0,2% u kapalných, ale je to asi hraniční....těžko říct.
Pro každodenní aplikaci pak desetinová koncentrace 0,02 či 0,01%
Můžete to někdo ověřit, nebo přidat platná doporučení? Konduktometr dle mého není pro amatéry nutný......


stř 07. zář 2011 19:44:35
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Hnojenie
Stydím se :oops: , ale musím zkonstatovat, že ted již nerozumím absolutně ničemu. Co z toho měření plyne? Že u OM hnojiva dostane rostlina mnohem víc živin a nezasolí se jí substrát, nebo jak? To teda bude líp růst? Co teda potom zasoluje?


stř 07. zář 2011 19:56:56
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Hnojenie
No, ne, že bych byl na hnojení odborník, ale řekl bych, že jsi to Kajmii pochopila správně. Mimo obsah živin, jde u hnojiv také o to co je jejich zdrojem a jaký je obsah balastních látek. Mílův pokus jednoznačně říká, že hnojivo O&M (tedy za předpokladu že má správně štítek :mrgreen: ) je schopno při stejném obsahu solí rostlinám poskytnout největší množství jimi využitelných látek.
Hezký den
Pavel


stř 07. zář 2011 20:39:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: