Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:29:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Harmonikový růst 
Autor Zpráva

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Harmonikový růst
Zdenka píše:
martinmartin píše:
Určitě to bude něčím nevhodným v pěstebních podmínkách. Otázka je jen v čem. Mně jen nejde do hlavy proč udělá tři nové výhony v pořádku a pak vyžene dva harmonikové, pak zase v pořádku a další je opět harmonikový.

Možná by bylo dobré uvést, v jakém období rostou ty dobré výhony a v jakém ty pokroucené. Pak by se možná daly odvodit i ty důvody.


Je to nepravidelné, není pravidlo že v zimě vytváří harmonikové a v létě roste dobře. Mám ještě jednu Miltonku a ta ve stejných podmínkách prosperuje velice dobře a nikdy harmoniku nevytvořila.


pát 16. dub 2021 1:33:20
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Harmonikový růst
Mal som Miltoniopsis 2x ale neprežili. Skúšal som ich pestovať rôznym spôsobom - v kôre, rašeliníku, anorganickom substráte, stále vlhký substrát, vysychajúci substrát ... Rástli naraz 2-3 pahľúzy a jedna z toho normálne, s peknými rovnými listami a druhá harmoniková ... Pestovanie v byte, žiadne chladné podmienky, napriek tomu kvitli stále. Aj som hnojil s hnojivom na kvet (vyšší podiel K oproti N) a aj tak nepomohlo. Vzdal som to s nimi, ako aj celkovo s oncidiovitými (uhynula mi aj Howeara, ktorá inak šla úplne v pohode za 2-3 roky). Ako povedal (myslím že Paphio) - rastl., ktoré "nejdú" letia z domu. Zbytočne trápiť seba i rastl.
I keď ... Miltoniopsky vyzerajú úžasne ... Možno im dám ešte niekedy šancu a skúsim ich. Ale nateraz si od nich dávam "pauzu" ...


pát 16. dub 2021 7:51:07
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Harmonikový růst
Harmonika je nedostatek draslíku, případně moc dusíku, málo draslíku. Už jsem to tady ukázal. Občasný výskyt je daný hnojením, Miltonie jsou hodně citlivé, používám je jako indikátory nedostatku. Draslík je v orchidejovém substrátu hodně pohyblivý, snadno se vyplaví.


sob 17. dub 2021 22:13:05
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Harmonikový růst
Harmonika je nedostatek draslíku, případně moc dusíku, málo draslíku. Už jsem to tady ukázal. Občasný výskyt je daný hnojením, Miltonie jsou hodně citlivé, používám je jako indikátory nedostatku. Draslík je v orchidejovém substrátu hodně pohyblivý, snadno se vyplaví.


sob 17. dub 2021 22:14:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron